Ana Sayfa Kiralık Sunucular

Neden VeriPortal Kiralık sunucularını tercih etmelisiniz

Kiralık Sunucular

Özel İhtiyaçlarınız için Bağımsız, Yüksek Verimli Kiralık Sunucular

Kiralık Sunucu Nedir? Neden ihtiyaç Duyulur?

Paylaşımlı bir sunucu içerisinde size özel olarak ayrılan web alanlarından yararlanarak kullanılan hosting paketleri, dünya çapındaki web hosting hizmetlerinin büyük çoğunluğunu kapsayan standart web hosting biçimidir. Bu sayede ortak niteliklerin bulunduğu sunucunun tümünü kiralamaz ve daha ekonomik koşullarda web hosting sağlamış olursunuz.

Ne var ki bu tarz web hosting paketleri özellikleri, çeşitliliği, yazılımsal alt yapısı, yoğun bant genişliği talebi sürekli artan web siteleri için uygun değildir. Sunucu üzerine kurulması gereken özel yazılımlar olduğunda, daha çok bant genişliği taleplerinde ya da buna benzer özel durumlarda tamamen size adanmış bir sunucu kiralamanız en iyi çözüm olacaktır.

Paylaşımlı Hosting ve Kiralık Sunucu Karşılaştırması

Özellik Paylaşımlı Sunucu
(Shared Hosting)
Kiralık Sunucu
(Dedicated Server)
Sanal Özel Sunucu
(VPS)
Sunucu Barındırma
(Co-Location)
Ortak Web Alanı

tick

publish_x publish_x publish_x
Ortak Posta Sunucusu Kullanım İmkanı

tick

tick*

tick*

tick*

Kendi E-Posta Sunucusu Kurabilme publish_x

tick

tick

tick

Ortak DNS Sunucusu

tick

tick*

tick*

tick*

Kendi DNS Sunucusu publish_x

tick

tick

tick

Ortak SQL Sunucuları (MSSQL, MySQL)

tick

tick*

tick*

tick*

Kendi SQL Sunucuları publish_x

tick

tick

tick

Ayarlanabilir Sunucu Seçenekleri publish_x

tick

tick

tick

Yüksek Performans publish_x

tick

publish_x

tick

Anında parça değişim garantisi

tick

tick

tick

publish_x
Bağımsız VLAN publish_x

tick

publish_x

tick

Bağımsız IP

tick

tick

tick

tick

Betik (Kod) Çalıştırma (PHP, ASP gibi)

tick

tick

tick

tick

Özel Program (uygulama) Yükleme publish_x

tick

tick

tick

SSH ya da Uzak Masaüstü ile bağlantı publish_x

tick

tick

tick

"*" ile belirtilen özellikler VeriPortal Sunucu Merkezi için geçerlidir, başka sunucu merkezlerinde bu koşullar olmayabilir.

 

Kiralık Sunucu alırken nelere dikkat etmelisiniz?

Kiralık Sunucu almanızın nedenlerine göre dikkat etmeniz gereken konular faklılık gösterebilir, nedenlere göre dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir:

 1. Özel bir yazılım yüklemek istiyorsanız:
  • Ekonomik bir sunucu tercih etmeniz yeterlidir, Linux ve türevleri için 1GB RAM çoğu uygulamada yeterli olurken Windows işletim sistemine sahip bir sunucuda en az 4GB RAM tercih etmelisiniz.
  • Kuracağınız uygulamanın niteliğine göre 64 ya da 32 bit işletim sistemi tercihinizi mutlaka belirtiniz.
  • Bant genişliği tercihinizi ekonomik düzeyde tutabilirsiniz, aylık ortalama 200GB prime time trafiği yaklaşık 1 mbit bağımsız hatta denk gelmektedir, trafiğin yoğun olduğu sabah 9:30 ile akşam 18:00 arasında yoğun bir trafik beklemiyorsanız aylık her 400 GB trafik için 1 mbit bağımsız hat talep edebilirsiniz.
 2. Yüksek Performansa ihtiyacınız varsa:
  • Yüksek performans ihtiyaçlarında sadece işlemcinin ya da sadece hafıza miktarının yüksek tutulmasının yeterli olmayacağını, olayları etkliyenin en kötü koşullar olduğunu göz önünde tutunuz.
  • Mutlaka donanımsal RAID sistemine sahip bir sunucu kiralayınız, son model işlemcilere para ödemek yerine daha hızlı veri iletişimi sağlayan donanımsal RAID ya da SSD diskli bir sistem kiralayınız
  • Prosedürleri hafızada tutmak web sunucusunu hafızadan çalıştırmak ve veri tabanı query cachelerin hafıze miktarını artırmak size çok büyük avantaj sağlayacaktır, bu nedenle RAM miktarı normalden 4 kat daha yüksek bir sistem isteyiniz
  • Bant genişliği tercihinizi kullanacağınızın en az 2 katı yüksek alınız, aylık ortalama 200GB prime time trafiği yaklaşık 1 mbit bağımsız hatta denk gelmektedir, trafiğin yoğun olduğu sabah 9:30 ile akşam 18:00 arasında yoğun bir trafik beklemiyorsanız aylık her 400 GB trafik için 1 mbit bağımsız hat talep edebilirsiniz.

Kiralık Sunucu talepleriniz için 0312 234 20 00

 
VeriTeknik Bilişim Ltd., Telekomünikasyon Kurumu'nun 24/03/2008 tarihli ve YS-308 sayılı belgesi ile Yer Sağlayıcı Lisansı'na sahiptir.
VeriTeknik Telekom Ltd., Telekomünikasyon Kurumu tarafından Erişim Sağlayıcı lisansı ile belgeneldirilmiştir.

VeriTeknik Bilişim Ltd., VeriTeknik Telekom Ltd. 2004 - 2011
Eskişehir Yolu 17.km. Çamlık Park Sitesi 2365. sk. No:7 Bağlıca Ankara 0312 234 20 00 - 234 20 01 - 234 18 11 - 234 18 12